En Kapsamlı Lady Gaga Türkiye Fan Sitesi

Lady Gaga Türkiye Fan Sitesi

AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

The Rise Of Lady Gaga - Rolling Stone

YazarMesaj
GaGaRuLeZ
Admin

MesajKonu: The Rise Of Lady Gaga - Rolling Stone   C.tesi Şub. 06, 2010 1:45 am

RS: -Bunun sıradan bir röportaj olmasını istemiyorum. Sana birtakım isimler söyleyeceğim ve sen de o isimlerin sana neler ifade ettiğini söyleyeceksin. Pussycat Dolls ile başlayalım.

LADY GAGA: -Öncelikle bildiğiniz gibi , iç çamaşırları içindeki kızları severim ve zaten bir süredir onlar için yazıyorum. Nicole uzun zamandır kafamdaki bir şarkıcı. Böyle güçlü bir grup için yazmak gerçekten etkileyici. Büyük ihtimalle üstümdeki en büyük etkileri , daha iyi bir şarkı sözü yazarı olmak için çaba sarfetmemdir.

RS: - Bu harika. Ya Akon?

LADY GAGA: -Akon harika bir şarkı sözü yazarı. Onun melodileri , gerçekten çılgınca. Kendi melodilerimi yaparken onun hakkında çok düşünüyorum çünkü o gayet sade ve harika. Kendi ayaklarım üzerinde durmamı sağlarken aynı zamanda beni baş tacı da yapıyor. Bu gerçekten harika. Sanki senden daha harika biriyle çalıştıkça daha iyiye gidiyormuşsun gibi.

RS: -Peki güzel. Ya Scissor Sisters?

LADY GAGA: -Ah , onları seviyorum , nefessiz bırakıyorlar. Onları ilk defa radyoda dinlediğimde şaşırmıştım ve kim olduklarını merak etmiştim , çok güzel bir etki yaratmışlardı. Diskoyu ve kıyafetlerini seviyorum. Ve onlar gerçekten performanslarını çok önemsiyorlar. ''Beautidul Dirty Rich'' i yaparken onları düşündüm.

RS: -Peki Lady Gaga ismi nereden geliyor?

LADY GAGA: -Queen'in şarkısı ''Radio Ga-Ga'' dan.

RS: -Birçok değişik sözcükler uyduruyorsun. Bize ''Retrosexual'' kelimenden bahset.

LADY GAGA: -Ben ve arkadaşım Tom bir gün stüdyoda takılıyorduk ve birden metroseksüellerden bahsetmeye başladık. Çünkü ben onun botlarını gördüğümde onların çok metroseksüel olduklarını söylemiştim. O da bunu üstüne onların aslında retro tarzı olduklarını söyledi ve ben de ona ''O zaman sen retroseksüelsin'' dedim. Bu aslında bir tür şakaydı ama daha sonraları bu kelime hakkında daha çok düşünmeye başladım. Bir gün yine ağzımdan o kelime çıktı ve bana yapıştıSmile

RS: -Harika. Just Dance videosunu kaydetmek nasıldı?

LADY GAGA: -Çok eğlenceli ve harikaydı. Ama aslında ordan oraya koşturan bir parti kızı değilimdir yani klipteki tarz şeylerde biraz kapalıyımdır. Herkesle konuşmam falan. Daha çok kendimleyimdir , kıyafetler hakkında düşünürüm ya da başka şeyler. Yönetmenimiz böyle olmasını istedi ve yaptık , çok da eğlenceliydi.

RS: -Peki ''Paparazzi'' şarkının arkasındaki hikaye nedir. Bunun hakkında birkça değişik yorum var.

LADY GAGA: -Aslında değişik yorumlar olmasından dolayı gururluyum , çünkü fikir buydu. Şarkı aslında birkça farklı şeyden bahsediyor. Bu benim mücadelelerimden biriyle ilgili. Acaba Aşkı mı tercih ederim yoksa şöhreti mi? Ayrıca paparazileri bana aşık olması için elde etmeye çalışmakla da ilgili. Kameralar için bu bir aşk şarkısı ama aynı zamanda aşk ve şöhret bağlılığı şarkısı. Acaba ikisine de sahip olabilir misin yoksa sadece birini mi seçmek zorundasın?

RS: -Hilton kardeşlerle aynı okula gittiğini okumuştum?

LADY GAGA: -Aslında yazılanların aksine ben sadece Nicky ile aynı okula gittim , Paris'i tanımıyorum. Onların her zaman harika görünmesi gerçekten etkileyici. Aslında ben okulda her zaman ilginç bir tip oldum. Tiyatroya giderim , okula çok sürülmüş kırmızı rujlarla ya da kıvırcık saçlarla giderdim.

RS: -Hayranlarına neler söylemek istersin?

LADY GAGA: -Onlara teşekkür etmek istiyorum . Onları çok seviyorum. Onlardan aldıklarım desteklerle şu an burada bulunuyorum bu gerçekten önemli. Beni olduğum gibi kabullendiğiniz ve sevdiğiniz için çok teşekkürler çocuklar.

Çeviri bana aittir. Smile

---
Kullanıcı profilini gör http://ladygagaturkey.up-with.com
mr. gaga

MesajKonu: Geri: The Rise Of Lady Gaga - Rolling Stone   Ptsi Şub. 08, 2010 6:49 pm

Harika bi röportaj ve harika bi çeviri!
Kullanıcı profilini gör
GaGaRuLeZ
Admin

MesajKonu: Geri: The Rise Of Lady Gaga - Rolling Stone   Çarş. Şub. 10, 2010 7:28 pm

teşekkürlerrr flower
Kullanıcı profilini gör http://ladygagaturkey.up-with.com

The Rise Of Lady Gaga - Rolling Stone
1 sayfadaki 1 sayfası